Valglogo_gull

Står du i manntallet?

Du må ha stemmerett og stå innført i manntallet for å kunne stemme.

Manntallet for Nordre Land kommune er i henhold til valgloven § 2-6 lagt ut til offentlig ettersyn, slik at velgerne kan sjekke om de står i manntallet. Manntallet skal ligge ute til og med valgdagen.

Det er folkeregisteret som legges til grunn for manntallet. Alle stemmeberettigede personer skal manntallsføres i den kommunen der de er registrert som bosatt pr. 30. juni i valgåret. Manntallet er lagt ut for ettersyn i servicetorget (Sentrumsservice) i rådhuset da det ikke er tillatt å publisere manntallet elektronisk.

Les mer om klager/krav om retting av feil i manntallet her.

 

 

Tips en venn Skriv ut